دولت بیش از 3 هزار میلیارد تومان از بهای گندم کشاورزان را نپرداخته است

[ad_1]

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به خرید  تضمینی گندم از کشاورزان، گفت: دولت تاکنون بیش از یک سوم یعنی در حدود 3 هزار و پانصد میلیارد تومان از بهای گندم کشاورزان را نپرداخته است.

وی با اشاره اینکه فریاد کشاورزان به جایی نمی‌رسد، گفت: دولت  نسبت به پرداخت حقوق کارمندان،  یارانه‌ها و همچنین پرداخت هزینه‌های جاری حساس است، اما نسبت به پرداخت حق و حقوق کشاورزان حساسیتی ندارد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره اینکه سال گذشته متوسط درآمد کشاورزان 10 میلیون تومان در سال بود، یاد‌آور شد: با تاخیر در پرداخت بهای محصول گندم‌کاران بسیاری از آنها برای گذران زندگی در مشکل هستند.

اکبری با اشاره اینکه اقدام اخیر دولت منجر به عدم کشت پائیزه شده، متذکر شد: تاخیر در پرداخت بهای گندم‌کاران نه تنها به آنها لطمه می‌زند، بلکه به تولید محصول سال آینده نیز لطمه وارد می‌کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس با تاکید بر اینکه با توضیحات «حجتی» در صحن کمیسیون مشخص شد که وزارت جهاد کشاورزی وظایف و اقدامات لازم را در جهت پرداخت به کشاورزان انجام داده، گفت: راه‌حل این مشکل در دست مسئولان سازمان برنامه و بودجه و همچنین خزانه‌داری است.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *