"روحانی" دانشگاه‌ها را از بلاتکلیفی خارج کند

[ad_1]

اسماعیل کوهی مقدم  دبیر دفتر تحکیم وحدت در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم با اشاره به عدم معرفی وزیرعلوم از سوی دولت اظهار داشت: وزارت علوم در دولت قبل آقای روحانی نیز ثبات نداشت و شاهد یک دوره بی‌ثباتی در این وزارت خانه بودیم. وزارت علوم در دوره گذشته حضور 5 مدیر را در راس خود تجربه کرد، به طوری که 2 وزیر و سه سرپرست در این وزارتخانه حضور پیدا کردند.

وی با تاکید اینکه دولت در معرفی وزیر علوم جدید هم  درست عمل نکرد، گفت:  آیا آقای روحانی قبل از اینکه منتخب دولت دوازدهم باشد به این مسئله فکر نکرده و گزینه‌های مختلفی را برای این جایگاه پیش بینی نکرده است. وزیر در راس وزارتخانه است، اگر درباره مسئله‌ای به این مهمی فکری نکرده باشند درباره مسائل جزیی آموزش عالی وضعیت چگونه است؟

این فعال دانشجویی با اشاره به مطرح شدن گزینه‌های متعدد برای تصدی‌گری وزارت علوم یادآور شد: طبق اخبار منتشر شده طی روزهای اخیر اکثر روسای دانشگاه‌ها جزو گزینه‌های احتمالی وزارت علوم هستند، این مسئله شرایط خوبی را برای این وزارتخانه رقم نمی‌زند، زیرا بعد از معرفی فرد نهایی و وزیر علوم ایشان شاهد حضور افرادی در ریاست دانشگاه‌هاست که خود را در حد و اندازه وزیر می‌دیدند  و از نظر مدیریتی مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

دبیر دفتر تحکیم وحدت ضمن درخواست از رئیس جمهور برای معرفی هر چه زودتر وزیر پیشنهادی علوم خاطر نشان کرد: انتظار داریم رئیس جمهور هر چه زودتر وزیری را که دارای استانداردهای یک وزیر موفق است را به مجلس معرفی کند و دانشگا‌ه‌ها را سریعتر از بلا تکلیفی در بیارد. امیدواریم وزارت علوم از گذشته خود در 4 سال گذشته درس عبرت گیرد و با اصلاح خود در رویکرد‌های مختلف به خصوص فرهنگی به دنبال توسعه علم و دانش باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *