ماجرای تیراندازی اطراف نهاد ریاست جمهوری چه بود؟

روز دوشنبه 16 بهمن 96 ، صدای تیراندازی از مقابل نهاد ریاست جمهوری باعث ایجاد وحشت در اطراف این ساختمان شد . اما ماجرای این تیراندازی چه بود؟

ظهر روز دوشنبه 16 بهمن 96 ، فردی کفن پوش و مجهز به سلاح سرد ، قصد ورود به نهاد ریاست جمهوری را داشت که با هشیاری نیروهای حفاظتی مستقر در این نهاد ناکام ماند .این فرد که قمه با خود به همراه داشت بدون توجه به هشدارهای نگهبانان و مسئولین حفاظتی نهاد ریاست جمهوری در تلاش بود تا از گیت های ورودی این ساختمان عبور کند که با تیراندازی مأمورین حاضر در محل مصدوم شد و اقدامش بی نتیجه ماند .

سردار اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله (ع) در این خصوص به خبرنگاران گفت : فرد مهاجم هم‌اکنون در بازداشت و در حال مداواست و به دلیل اینکه در حال مداواست امکان بازجویی دقیق پیش نیامده است اما در بازجویی‌های مقدماتی مشخص شده که این اقدام جنبه سیاسی نداشته و او به هیچ گروه سیاسی وابسته نیست. البته اطلاعات دقیق‌تر پس از مداوا از وی کسب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فرد دستگیر شده حدودا 30 ساله می باشد ، اظهار داشت که وی قطعاً تحت آزمایشات روانی و … نیز قرار خواهد گرفت تا تمامی دلایل اقدام وی بررسی و علت اصلی روشن شود .

گفتنی است که چیزی حدود 40 سال است که مسئولیت حفاظت و امنیت نهاد ریاست جمهوری با سپاه می باشد و این سازمان همواره در تلاش بوده است تا در چنین حوادثی کاملاً هشیار باشد .

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *